Naše nabídka pro galerie

V galeriích a obrazárnách se často setkává současné výtvarné umění s historickými uměleckými díly a jejich návštěva tak skýtá nevšední zážitky. Některé galerie vytvářejí vlastní sbírky, jiné se orientují výlučně na výstavní projekty, ale v obou případech se vždy snaží o co nejlepší zpřístupnění uměleckého díla divákovi. Noční můrou galeristů je bezradnost diváka stojícího před obrazem, sochou nebo architekturou.

A přitom tuto bezradnost může překlenout slovo. Slovo dobře promyšlené, vyslovené s porozuměním a přednesené s nadšením. K tomuto účelu skvěle poslouží některý přístroj z nabídky zvukových nebo multimediálních průvodců DVG.

 

… a nyní můžete pro komentované prohlídky v mnoha jazykových verzích využít  také mobilní aplikaci DARUMAgo! s desítkami audio a video spotů, stovkami fotografií a texty.

Podle studie Davis Musea při Wellesley College z roku 2011 strávili návštěvníci u jednotlivých exponátů průměrně 39 sekund, zatímco s využitím smartphone aplikace, která jim umožnila získat více zajímavých informací o vystaveném předmětu, se tato doba prodloužila až na 3 minuty 15 sekund.